Πληροφορίες Προσβασιμότητας

Δήμος Τρικκαίων

Πανδαισία κλασικής μουσικής

29/3/2018 - 1/4/2018

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΟΥΑΡΤΕΤΟΥ ΕΓΧΟΡΔΩΝ “LUX”

 

Α) ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΣΙΤΣΑΝΗ

Πέμπτη 29 Μαρτίου

11:30 π.μ. Ηχογράφηση έργων του Βασίλη Τσιτσάνη από το κουαρτέτο Lux

18:00 μ.μ. Σεμινάριο μουσικής δωματίου σε σπουδαστές μουσικής

(Ριζάς-Πιντζόπουλος Πάρις, Ντινοπούλου Γεωργία)

 

 

Β) ΔΩΡΟΘΕΑ ΣΧΟΛΗ

Σεμινάρια μουσικής δωματίου σε σπουδαστές μουσικής

Παρασκευή 30 Μαρτίου

11:00 π.μ.  Azalais Quartet – (Ντινοπούλου Γεωργία, Γρηγορίου Παρασκευή, Μητούλα Δέσποινα)

15:00 μ.μ. Trio (Γούλα Ηλιάνα, Αναστασίου Στέλλα, Καλαμαρά Στεφανία)

16:30 μ.μ.  Tarot Duo (Αναστασίου Στέλλα, Λιάκου Χριστίνα)

19:30 μ.μ  Lamm Quartet (Λαγού Βασιλική, Αντωνιάδη Αθηνά, Μητάκου Αννέτα, Μητούλα Δέσποινα)

Σάββατο 31 Μαρτίου

11:00 π.μ. Trio (Ζιώγας Μιχάλης, Μητάκου Αννέτα, Σέγγη Ραφαέλα)

13:00 μ.μ. Trio (Λαγού Βασιλική, Ζιώγας Μιχάλης, Σέγγη Ραφαέλα)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 20:00 μ.μ. ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ – ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΚΟΥΑΡΤΕΤΟΥ “LUX”

 

Γ) ΔΩΡΟΘΕΑ ΣΧΟΛΗ

Κυριακή 1 Απριλίου

Σεμινάρια μουσικής δωματίου σε σπουδαστές μουσικής

11:00 π.μ. Duo Cello (Κολοκυθά Δήμητρα, Στασινού Ζωή)

13:00 μ.μ  3 Falts (Στεφανία Μπάκου, Παράσχη  Ιωάννα, Ντίνας Δημήτρης)

17:00 μ.μ.  Σεμινάριο– Απονομή βεβαιώσεων Συμμετοχής και Παρακολούθησης στους συμμετέχοντες σπουδαστές –Μικρή  Συναυλία λήξης.

 

ΚΟΥΑΡΤΕΤΟΥ ΕΓΧΟΡΔΩΝ “LUX”

 

Α) ΜΟΥΣΕΙΟ ΤΣΙΤΣΑΝΗ

Πέμπτη 29 Μαρτίου

11:30 π.μ. Ηχογράφηση έργων του Βασίλη Τσιτσάνη από το κουαρτέτο Lux

18:00 μ.μ. Σεμινάριο μουσικής δωματίου σε σπουδαστές μουσικής

(Ριζάς-Πιντζόπουλος Πάρις, Ντινοπούλου Γεωργία)

 

Β) ΔΩΡΟΘΕΑ ΣΧΟΛΗ

Σεμινάρια μουσικής δωματίου σε σπουδαστές μουσικής

Παρασκευή 30 Μαρτίου

11:00 π.μ.  Azalais Quartet – (Ντινοπούλου Γεωργία, Γρηγορίου Παρασκευή, Μητούλα Δέσποινα)

15:00 μ.μ. Trio (Γούλα Ηλιάνα, Αναστασίου Στέλλα, Καλαμαρά Στεφανία)

16:30 μ.μ.  Tarot Duo (Αναστασίου Στέλλα, Λιάκου Χριστίνα)

19:30 μ.μ  Lamm Quartet (Λαγού Βασιλική, Αντωνιάδη Αθηνά, Μητάκου Αννέτα, Μητούλα Δέσποινα)

Σάββατο 31 Μαρτίου

11:00 π.μ. Trio (Ζιώγας Μιχάλης, Μητάκου Αννέτα, Σέγγη Ραφαέλα)

13:00 μ.μ. Trio (Λαγού Βασιλική, Ζιώγας Μιχάλης, Σέγγη Ραφαέλα)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 20:00 μ.μ. ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ – ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΚΟΥΑΡΤΕΤΟΥ “LUX”

 

Γ) ΔΩΡΟΘΕΑ ΣΧΟΛΗ

Κυριακή 1 Απριλίου

Σεμινάρια μουσικής δωματίου σε σπουδαστές μουσικής

11:00 π.μ. Duo Cello (Κολοκυθά Δήμητρα, Στασινού Ζωή)

13:00 μ.μ  3 Falts (Στεφανία Μπάκου, Παράσχη  Ιωάννα, Ντίνας Δημήτρης)

17:00 μ.μ.  Σεμινάριο– Απονομή βεβαιώσεων Συμμετοχής και Παρακολούθησης στους συμμετέχοντες σπουδαστές –Μικρή  Συναυλία λήξης.